This post is also available in: English (İngilizce)

Bizi Yakından Tanıyın

MAJOR MUSIC & Entertainment

HAKKIMIZDA

MAJOR
EntertaInment

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE

Major Müzik Organizasyon Ltd., 1991 yılının başında Eyüp S. İblağ tarafından Türkiye ve komşu ülklerde uluslararası etkinlikler, festivaller, konserler, turneler düzenlemek ve sanatçı menajerliği  yapmak üzere kuruldu. Major, aralarında Page & Plant (Led Zeppelin), Deep Purple (pek çok kez), Jethro Tull (pek çok kez), Slayer (iki kez), Overkill, Alan Parsons Live Project, Nancy Sinatra, Gloria Gaynor, Jose Feliciano, Ben Harper & the Innocent Criminals, Macy Gray, Blackmore’s Night, Therapy, Spyro Gyra (pek çok kez), John Mayall & the Bluesbreakers, Colosseum, Robben Ford, Michael Brecker, Mike Stern, Elvin Jones Jazz Machine, Keziah Jones, Koko Taylor gibi dünyaca ünlü sanatçıların bulunduğu yüzlerce sanatçının Türkiye’de ve komşu ülkelerde organizasyonlarını gerçekleştirdi.

Muazzam

TUTKU. ARZULAMA.

Major, 1995-2002 yılları arasında Türkiye’nin en ünlü rock gruplarından Bulutsuzluk özlemi’nin menajerliğini yapmış olup, 1995 ve 1995 yıllarında Yapı Kredi Uluslararası Gençlik Festivali’nin, 1998 ve 2002 yılları arasında Uluslararası Boğaziçi Festivali’nin, 1995 ila 2009 yılları arasında uluslararası Eskişehir Festivali’nin, 2005 yılında da Istanbul Rock Republic Festivali’nin organizasyonlarını yapmıştır.

Major ayrıca, Expo2016 Antalya’da sahne alan Deep Purple, Simply Red, Jose Carreras, Status Quo, Level42, Peter Marvey the Magician Without Limit gibi ünlü isimlerin getirilmesini sağlamıştır.

Major, 2008 yılında resmi unvanına “Etkinlik” ekledikten sonra ülkemizde ve yurt dışında uluslararası büyük etkinliklerin proje geliştiricisi ve uygulayıcısı olmayı hedeflemiştir.

BASINDA MAJOR MUSIC